fbpx
Centrum Monitorowania Alarmów
+48 504 294 350
Lider innowacyjności w zakresie zapewniania bezpieczeństwa na rynku polskim
Centrum Monitorowania Alarmów +48 56 675 45 92

KOMPLEKSOWA OCHRONA PRZEZ 365 DNI W ROKU

vPatrol Tower to mobilna wieża do monitoringu wizyjnego, zapewniającą najwyższy poziom bezpieczeństwa. Ten elektroniczny system do monitoringu wizyjnego wyposażony jest m.in. we własne zasilanie, kamery IP, kamery termowizyjne, czujki PIR, tubę głośnikową. Wysoki maszt umożliwia zdalną obserwację rozległych obszarów. VPatrol Tower to idealne rozwiazanie wszędzie tam gdzie całodobowy monitoring odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa. Więcej szczegółów>

Aktualności

20 kwietnia, 2023

Audyt bezpieczeństwa obiektów

Zasadniczym celem audytu bezpieczeństwa jest dokonanie oceny stanu bezpieczeństwa obiektu poprzez analizę poszczególnych procesów i zasobów wykorzystywanych w ochronie w kontekście zmiennego charakteru zagrożeń oraz zmian zachodzących w audytowanej organizacji. Efektem końcowym audytu bezpieczeństwa jest raport, który może być wykorzystany wieloaspektowo, poczynając od podniesienia poziomu bezpieczeństwa i zwiększenia efektywności zastosowanych rozwiązań, na przykład poprzez ujawnienie zasobów niewykorzystanych, bądź wykorzystanych w sposób niepełny lub nieadekwatny do potrzeb, poprzez doraźną rekonfigurację systemu bezpieczeństwa, po planowanie długoterminowej strategii bezpieczeństwa.

Audyt bezpieczeństwa realizowany jest przez zespół specjalistów Taurus Ochrona Group posiadających wieloletnie doświadczenie i wiedzę branżową w zakresie zarządzania bezpieczeństwem. Zespół specjalistów zostaje odpowiednio dobrany w zależności od profilu audytowanej organizacji, bazując na procedurach wewnętrznych Taurus Ochrona Group tworzą strukturę projektu odpowiednio dostosowaną do profilu działalności i potrzeb Klienta, przy zachowaniu kryteriów wynikających z obowiązującego prawa.

W Taurus Ochrona Group opracowaliśmy metodykę, wyróżniającą 3 rodzaje audytów

 1. Podstawowy audyt bezpieczeństwa
  Jest to najszybszy audyt, opierający się na uniwersalnych parametrach. Sporządzenie audytu zajmuje około 1 dzień.
 2. Zaawansowany audyt bezpieczeństwa
  Audyt podstawowy rozszerzony o badanie procesów w konkretnym obiekcie – czyli audyt spersonalizowany do danego obiektu. Wynikiem audytu są wnioski i rekomendacje.
 3. Pełny audyt bezpieczeństwa
  Jest to najbardziej rozbudowany audyt, składający się z kilku etapów – audytu podstawowego oraz z kliku części mających formę bardzo dokładnego, szczegółowego opisu obszarów zarządzania bezpieczeństwem dla konkretnego obiektu z uwzględnieniem ryzyka dla danej branży.

Korzyści audytu bezpieczeństwa

 • zwiększenie odporności organizacji na zagrożenia, w tym także zagrożenia ciągłości działania,
 • zwiększenie skuteczności procesów zapobiegania stratom,
 • zwiększenie wiarygodności biznesowej organizacji dbającej o bezpieczeństwo pracowników oraz kontrahentów,
 • podniesienie poziomu świadomości i wiedzy z zakresu bezpieczeństwa wśród pracowników i kadry kierowniczej,
 • spojrzenie na codzienność organizacji okiem ekspertów.

 


 
Nie wiesz co robi ochrona?
W raportach ochrony od dłuższego czasu nie są ujawniane incydenty?
Miał miejsce incydent w bezpieczeństwie?

Zapraszamy do kontaktu.

Umów się na bezpłatną konsultację z naszymi ekspertami.
napisz: bok@taurus-ochrona.pl, zadzwoń: +48 566752457
lub wypełnij FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Grzegorz Loose – Dyrektor ds. Ochrony, Ekspert ds. Audytów Taurus Ochrona

Menedżer w obszarze ochrony osób i mienia, praktyk w obszarze bezpieczeństwa od 1997 roku. Magister bezpieczeństwa – absolwent Bydgoskiej Szkoły Wyższej na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Posiadający praktykę w prowadzeniu operacyjnych audytów bezpieczeństwa obiektów podlegających ochronie, tworzeniu koncepcji systemów bezpieczeństwa (analiza ryzyka) oraz w pisaniu i uzgadnianiu planów ochrony wraz z załącznikami antyterrorystycznymi dla Infrastruktury Krytycznej oraz Listy Wojewody (PKP, TVP, banki, zbrojeniówka, energetyka). Wpisany na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, kwalifikowanych pracowników zabezpieczenia technicznego, posiadający poświadczenie bezpieczeństwa do klauzuli Poufne. Związany również z działalnością detektywistyczną.

Jacek Grzechowiak – Konsultant ds. Zarządzania Ryzykiem i Bezpieczeństwem Taurus Ochrona

W obszarze bezpieczeństwa od 1997 roku. W przeszłości związany z Ministerstwem Obrony Narodowej – w obszarze państwowym. W obszarze biznesowym, praca w międzynarodowych korporacjach jako risk manager oraz security director, a także w projektach dla wielu organizacji biznesowych o zróżnicowanym profilu, poznając perspektywę dostawcy usług ochrony. Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej, Podyplomowych Studiów Bezpieczeństwa Europejskiego, Podyplomowego Studium Menedżerskiego SGH oraz Podyplomowych Studiów Prawniczych w Akademii Leona Koźmińskiego. Członek Zarządu Sekcji Mechanicznych Urządzeń Zabezpieczających SIMP. Audytor wewnętrzny ISO 9001:2007, TAPA FSR oraz AEO Kwalifikowany Pracownik Ochrony Fizycznej, Kwalifikowany Pracownik Zabezpieczenia Technicznego, Przeszkolenie Oficera Ochrony Portu (ISPS), Poświadczenie Bezpieczeństwa POUFNE oraz CONFIDETIAL NATO, UE, ESA.

POPULARNE WPISY

Gala Jubileuszowa Taurus Ochrona

Piknik Rodzinny Taurus Ochrona

Mobilne wieże monitorujące: innowacyjne rozwiązanie dla bezpieczeństwa