fbpx
Centrum Monitorowania Alarmów
+48 56 675 45 92
Lider innowacyjności w zakresie zapewniania bezpieczeństwa na rynku polskim
Centrum Monitorowania Alarmów +48 56 675 45 92

KOMPLEKSOWA OCHRONA PRZEZ 365 DNI W ROKU

vPatrol Tower to mobilna wieża do monitoringu wizyjnego, zapewniającą najwyższy poziom bezpieczeństwa. Ten elektroniczny system do monitoringu wizyjnego wyposażony jest m.in. we własne zasilanie, kamery IP, kamery termowizyjne, czujki PIR, tubę głośnikową. Wysoki maszt umożliwia zdalną obserwację rozległych obszarów. VPatrol Tower to idealne rozwiazanie wszędzie tam gdzie całodobowy monitoring odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa. Więcej szczegółów>

Aktualności

5 maja, 2022

Bezpieczeństwo infrastruktury kablowej

Jednym z wrażliwszych elementów infrastruktury energetycznej, telekomunikacyjnej czy informatycznej są przewody. Ich wrażliwość to nie tylko podatność na uszkodzenia mechaniczne czy przepięciowe, ale także podatność kradzieżowa, wynikająca z wielu czynników, z których naczelnym jest oczywiście łatwość zbytu i związane z tym wysokie bezpieczeństwo sprzedaży mienia pochodzącego z kradzieży. Kolejnym ważnym elementem jest duża dostępność tego mienia, wynikająca z ich wszechobecności, niekiedy zlokalizowana w miejscach gdzie zupełnie brakuje zabezpieczeń. Wszystkie te czynniki powodują, że przewody są mieniem o wysokiej atrakcyjności, a tym samym często stają się celem działań środowisk przestępczych. Tak wygląda perspektywa złodzieja.

Natomiast perspektywa właściciela mienia jest zgoła inna. Przede wszystkim dlatego, że cena skradzionego mienia jest jednym z wielu składników szkody jakiej doświadcza. Dochodzą do tego koszty naprawy instalacji, koszty utraconych korzyści, a w skrajnym przypadku odszkodowania dla stron trzecich, które poniosły straty z powodu np. braku energii. Przykładem takich poważnych incydentów są cyklicznie pojawiające się uszkodzenia linii energetycznych przez śnieg, czy lód. Zdarzenia kryminalne mogą wywołać zbliżone skutki. Jednak skutki dla poszkodowanego w jednym i drugim przypadku będą znaczne już na etapie strat w mieniu. Z pozoru błahy incydent może kosztować nawet 100.000 PLN. Dlatego ochrona musi czuć trendy i techniki stosowane przez złodziei i ciągle szukać rozwiązań, aby być krok przed nimi.

farmy fotowoltaiczne i wiatrowe

Ochrona drogich i nowoczesnych technologii

Część agencji ochrony skoncentrowała swoją uwagę na zarządzaniu kosztami, przywiązując dużą wagę do zatrudniania pracowników, dzięki którym zarządzanie kosztami wynagrodzeń staje się łatwiejsze, siłą rzeczy powoduje mniejszą koncentrację na kompetencjach zawodowych i społecznych pracowników ochrony. W naszej ocenie nowoczesne technologie, których ochronę klienci powierzają agencjom ochrony powinny być chronione co najmniej równie nowocześnie – adekwatnie do wartości chronionych zasobów, nie tylko finansowej, ale i technologicznej. Bez wątpienia, w tym przypadku wymagane są dużo wyższe kompetencje zawodowe niż dotychczas.

Innowacyjne zabezpieczenia

Naszym celem jest ochrona oparta na innowacyjnych zabezpieczeniach technicznych, których wsparciem są profesjonalni pracownicy ochrony fizycznej, pełniący służby w Centrum Monitorowania Alarmów oraz w Grupach Interwencyjnych, reagujących na pojawiające się zagrożenia w ochranianych obszarach, obiektach czy urządzeniach zgodnie z wcześniej opracowanymi i przetestowanymi procedurami.

Poniżej przykładowe incydenty z kwietnia br.

Włamanie do stacji transformatorowej i kradzież na ponad 50 000 złotych

Miedziany kabel o wartości do 100 000 funtów skradziony z farmy fotowoltaicznej

 


Opracowanie:

Jacek Grzechowiak
Pełnomocnik Zarządu ds. Ryzyka i Bezpieczeństwa Taurus Ochrona
Grzegorz Loose
Dyrektor ds. Ochrony Taurus Ochrona

POPULARNE WPISY

Gala Jubileuszowa Taurus Ochrona

Piknik Rodzinny Taurus Ochrona

Profesjonalna Agencja Ochrony