fbpx
Centrum Monitorowania Alarmów
+48 504 294 350
Lider innowacyjności w zakresie zapewniania bezpieczeństwa na rynku polskim
Centrum Monitorowania Alarmów +48 56 675 45 92

KOMPLEKSOWA OCHRONA PRZEZ 365 DNI W ROKU

vPatrol Tower to mobilna wieża do monitoringu wizyjnego, zapewniającą najwyższy poziom bezpieczeństwa. Ten elektroniczny system do monitoringu wizyjnego wyposażony jest m.in. we własne zasilanie, kamery IP, kamery termowizyjne, czujki PIR, tubę głośnikową. Wysoki maszt umożliwia zdalną obserwację rozległych obszarów. VPatrol Tower to idealne rozwiazanie wszędzie tam gdzie całodobowy monitoring odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa. Więcej szczegółów>

Aktualności

19 sierpnia, 2021

Innowacje w Taurus Ochrona

Innowacje w Taurus Ochrona

Czym dla nas jest innowacyjność? Możemy z pełnym przekonaniem powiedzieć, że  jest głęboko zakorzeniona w naszym firmowym DNA. Innowacje to słowo przewodnie każdego naszego kroku. W 2021 roku obchodzimy Jubileusz 30-lecia naszej działalności i to wydarzenie  jeszcze bardziej mobilizuje nas do działania.
Zapytaliśmy Prezesa Krzysztofa Łęckiego o to, czym jest dla niego  innowacyjność. Od tego pytania rozpoczęliśmy, ale cała rozmowa jest także o stylu zarządzania firmą, dążeniu do doskonałości, rozwoju i planach na przyszłość.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu.

 

Czym dla Pana są innowacje?
Dla mnie innowacje to sposób działania, który z założenia korzysta z doświadczenia, ale kieruje się wizją funkcjonowania uwzględniającą potrzeby i oczekiwania Klientów. Innowacje to ciągłe poszukiwanie nowych, lepszych rozwiązań, połączenie wiedzy, inspiracji i doświadczeń z odważnym patrzeniem w przyszłość. Dzisiaj w dobie wszechobecnej cyfryzacji, rosnących potrzeb i oczekiwań Klientów, innowacje to wykorzystanie nowoczesnych technologii, tworzenie nowych inteligentnych rozwiązań i ich ciągłe doskonalenie.

W jaki sposób wprowadzacie innowacje w Taurus Ochrona?
Podstawą naszego funkcjonowania jest Zintegrowany System Zarządzania. Jesteśmy dużą firmą, a w naszej branży procedury i ciągłe doskonalenie procesów jakościowych jest kluczowe, by w sposób maksymalnie efektywny dostarczać usługi naszym odbiorcom.

Zintegrowany System Zarządzania oraz rozbudowywana w tym zakresie baza wiedzy jest dla mnie osobiście podstawą do budowania know how oraz ciągłego rozwoju i kolejnych innowacji.  Jestem przekonany, że wiele z nich jest ciągle przed nami. Jako zarządzający firmą wiem, że innowacje nie powstają bez właściwej analizy procesów wewnętrznych, środowiska zewnętrznego, ale przede wszystkim potrzeb Klientów. Dzięki temu systemowi, wszystkie innowacje mamy w jednym miejscu.

Taurus Ochrona działa zgodnie z normami ISO. Mamy tu normę jakościową – ISO 9001, środowiskową – ISO 18001, normę BHP 45001, normę CSR ISO 26000 oraz normę ISO 27001, określającą procesy zarządzania bezpieczeństwem informacji. To dużo. Po co te wszystkie normy?

Jesteśmy dużą firmą. Działamy w województwie kujawsko – pomorskim oraz w całej Polsce. Obecnie liczba naszych Klientów przekracza 7 tysięcy podmiotów. Nie wyobrażam sobie dostarczania najwyższej jakości usług bez odpowiednich procedur, tym bardziej, że odpowiadamy za bezpieczeństwo. Normy potwierdzają naszą dojrzałość i to, że jesteśmy partnerem dla Klientów – nawet tych najbardziej wymagających.  Nas z kolei mobilizują one do utrzymania jakości i ciągłego doskonalenia, w każdym obszarze.

Skala Waszej działalności jest imponująca. Co wyróżnia Was od innych firm na rynku?Skoncentrowanie na Kliencie i innowacyjne usługi.

Jesteśmy jedyną firmą w Polsce, która posiada Centrum Monitorowania Alarmów w DATA Center z certyfikatem bezpieczeństwa Tier III. To zaawansowana technologicznie serwerownia, skonstruowana jako budynek wewnątrz budynku, co chroni przed każdą klęską żywiołową. To tam umiejscowiliśmy pełny monitoring wszystkich chronionych obiektów, zapewniając ciągłość usług bez względu na okoliczności.

W odpowiedzi na rosnącą u Klientów potrzebę zachowania poufności rozmów, w 2019 roku poszerzyliśmy nasze usługi o Salę Rozmów Niejawnych – dającą 100% gwarancję bezpieczeństwa rozmów biznesowych i rządowych.  Sala ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

To nie koniec innowacji. A jakie podstawy stworzenia ma usługa vPatrol Tower i czym ona jest?
To usługa, która wynika z dwóch bardzo ważnych sygnałów od Klienta – potrzeby zwiększenia bezpieczeństwa obiektów i obniżenia kosztów ochrony fizycznej. To wyzwanie, które towarzyszy nam przez lata, natomiast teraz mam pewność, że jest tym co wyznacza nowe kierunki w naszej branży.

Zmiana ochrony fizycznej na elektroniczną powoduje roczne oszczędności nawet na poziomie 70%. Nasi główni Klienci to nowoczesne firmy, to farmy wiatrowe, farmy fotowoltaiczne, firmy budowlane – oni wszyscy oczekują najwyższej jakości w optymalnej cenie. Powiem więcej – zasługują na nią i my im to dajemy!

W tym roku firma Taurus Ochrona obchodzi 30- lecie swojej działalności – to dużo. Co dalej?
Tak, 30 lat to dużo, ale widząc jak rynek się rozwija, traktuję to jako początek kolejnego ważnego etapu. Myśląc o tym jubileuszu czuję dumę, ale także zobowiązanie do tego, by nadal się rozwijać i doskonalić. Bez kompromisów w obszarze bezpieczeństwa, ale także z obietnicą dalszych innowacji i coraz lepszych rozwiązań.

 

POPULARNE WPISY

Gala Jubileuszowa Taurus Ochrona

Piknik Rodzinny Taurus Ochrona

Mobilne wieże monitorujące: innowacyjne rozwiązanie dla bezpieczeństwa