fbpx
Centrum Monitorowania Alarmów
+48 504 294 350
Lider innowacyjności w zakresie zapewniania bezpieczeństwa na rynku polskim
Centrum Monitorowania Alarmów +48 56 675 45 92

KOMPLEKSOWA OCHRONA PRZEZ 365 DNI W ROKU

vPatrol Tower to mobilna wieża do monitoringu wizyjnego, zapewniającą najwyższy poziom bezpieczeństwa. Ten elektroniczny system do monitoringu wizyjnego wyposażony jest m.in. we własne zasilanie, kamery IP, kamery termowizyjne, czujki PIR, tubę głośnikową. Wysoki maszt umożliwia zdalną obserwację rozległych obszarów. VPatrol Tower to idealne rozwiazanie wszędzie tam gdzie całodobowy monitoring odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa. Więcej szczegółów>

Aktualności

28 października, 2021

Wywiad z Krzysztofem Łęckim w Strefie Biznesu

O 30 latach pracy i doskonalenia, aby stać się liderem innowacyjności w bezpieczeństwie na łamach Strefy Biznesu, opowiada Krzysztof Łęcki, Prezes Zarządu Taurus Ochrona. 

30 lat pracy było dla nas drogą do tego, by dziś świadomie oraz z poczuciem misji podnosić kompleksowo jakość bezpieczeństwa naszych klientów i wytyczać nowoczesne standardy świadczenia usług. Ciągle doskonalimy siebie, pracowników i organizację – podkreśla prezes Krzysztof Łęcki.

Branża zabezpieczeń technicznych i ochrony skupia zarówno usługi na rzecz bezpieczeństwa osób i mienia w sektorze publicznym, biznesowym jak i prywatnym. Zajmuje się również ochroną informacji w tym działaniami poprawiającymi cyberbezpieczeństwo i utrzymanie ciągłości działania. To także nowoczesne rozwiązania technologiczne usprawniające procesy biznesowe klientów, a także ułatwiające nasze codzienne życie. Firm ochrony świadczących podstawowe usługi ochrony jest tysiące. Jednak tych działających zgodnie z rytmem bieżących potrzeb rynku jest niewiele.  Jedną z firm, która w imponującym stylu z niewielkiej rodzinnej firmy ewaluowała na przestrzeni lat w poważnego gracza, stawiającego na innowacyjność usług rynku zabezpieczeń i ochrony jest toruńska spółka TAURUS OCHRONA.  W tym roku obchodzi Jubileusz 30-lecia działalności. O jej rozwoju, sukcesach, celach biznesowych i wyzwaniach, które przed nią stoją opowiada w rozmowie ze Strefą Biznesu – innowator, ekspert branży ochrony, Prezes Zarządu TAURUS OCHRONA, Krzysztof Łęcki.

Początki TAURUS OCHRONA sięgają roku 1991. Aktualnie to wiodąca marka branży zabezpieczeń technicznych oraz ochrony osób i mienia pod kątem wdrażania innowacyjnych technologii i rozwiązań. Zatrudnia ponad 1000 osób, obsługując ponad 7 tyś. podmiotów działając na terenie woj. kujawsko – pomorskiego, jak i całej Polski. Zabezpiecza m.in. klientów indywidualnych, biznesowych oraz obiekty użyteczności publicznej czy obiekty ochrony obowiązkowej. Jest liderem w zakresie zabezpieczeń farm wiatrowych i fotowoltaicznych, współpracuje z największymi developerami wdrażając rozwiązania zabezpieczeń technicznych, w tym chroniące przed kradzieżami i dewastacjami placów budowy. Ściśle współpracuje z Polską Koleją Państwową w zakresie opracowania koncepcji zabezpieczeń oraz planów ochrony i stawia na rozwój produktów właśnie w obszarze rynku kolejowego.

Dla klientów spółki, gwarancją pewności wdrażania wszystkich systemów zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami zarządzania jest działanie firmy zgodnie ze Zintegrowanym Systemem Zarządzania, który zobowiązuje do ciągłego doskonalenia efektywności procesów jakościowych w organizacji. O jakości tych działań świadczą m.in standardy ISO, które spełnia TAURUS OCHRONA tj. 9001 (jakościowe), 18001 (bhp), 45001 (środowiskowe), 27001 (ochrona informacji) oraz 26000 (społeczna odpowiedzialność biznesu).

TAURUS OCHRONA stawia na uczciwy i sprawiedliwy biznes, posiada najwyższą w Polsce polisę ubezpieczeniową o wartości 30 mln zł, która w pełni chroni jej klientów. – Od 30 lat działamy w branży ochrony oferując naszym klientom obszerne portfolio usług – mówi Krzysztof Łęcki, Prezes Zarządu TAURUS OCHRONA. – wśród nich usługi projektowania i montażu systemów zabezpieczenia technicznego tj. alarmy, kamery, kontrole dostępu, inteligentne domy oraz usługi ochrony, w tym monitoring systemów zabezpieczenia technicznego z dojazdem Grup Interwencyjnych, ochronę fizyczną, konwojowanie i ochronę imprez masowych – dodaje.

Pytamy Prezesa Łęckiego, czym jest dla firmy INNOWACYJNOŚĆ w bezpieczeństwie. To słowo, które towarzyszy firmie na co dzień, i które bardzo intensywnie wybrzmiewało podczas ostatniej Konferencji organizowanej z racji 30-lecia TAURUS OCHRONA.  – Od lat powtarzam i jestem tego absolutnie pewien, że tylko innowacyjne wprowadzanie technologii najwyższej klasy, prowadzące do automatyzacji zadań ochronnych oraz podniesienia skuteczności ochrony, może diametralnie podnieść jakość realizowanych usług, oraz podnosić kompetencje pracowników ochrony. Bo innowacje, to nie tylko technologia, to sposób myślenia, zarządzania i niestandardowego implementowania rozwiązań.

Innowacyjność ta wdrażana jest wielopłaszczyznowo – począwszy od obszaru organizacyjnego i zarządzania – po innowacje w sferze rozwoju rynku i oferowanych usług.

Faktycznie INNOWACYJNOŚĆ ta jest prosta do realnego zobrazowania. Wystarczy przyjrzeć się bliżej ofercie firmy i autorskimi produktami – vPatrol – usługa zdalnej kontroli bezpieczeństwa, która umożliwia oszczędności dla klienta na poziomie nawet 70% oraz ochronę na wyższym niż dotychczas poziomie i stanowi alternatywę dla ochrony fizycznej, vPatrol Tower – mobilny system inteligentnego monitoringu wizyjnego, zapewniający kompleksową 24 godzinną ochronę, niezależnie od warunków pogodowych i infrastruktury. To co przykuło naszą szczególną uwagę to Sala Rozmów Niejawnych – jedyna taka w województwie kujawsko-pomorskim. To miejsce, które zapewnia pełną dyskrecję i tajność podczas prowadzonych rozmów “wrażliwych” czy w trakcie spotkań biznesowych lub rządowych. Kolejnym interesującym dowodem innowacyjności jest Centrum Monitorowania Alarmów Taurus Ochrona, znajdujące się w budynku Exea Data Center. Obiekt certyfikowany jest poświadczeniem bezpieczeństwa Tier III. Oznacza to, że bezpieczeństwo przechowywanych i przetwarzanych danych firmowych oraz danych klientów utrzymane jest na najwyższym poziomie, a usługi świadczone są nieprzerwalnie.

Dlaczego innowacje są tak istotne dla TAURUS OCHRONA? – Dziś, jeszcze mocniej niż dotychczas, chcę podkreślić to, że nie ma innej drogi dla branży zabezpieczeń technicznych i ochrony jak tylko innowacje – zarówno technologiczne jak również organizacyjne. W TAURUS OCHRONA patrzymy na innowacyjność strategicznie. Dynamika rozwoju biznesu w Polsce i na świecie wyznacza rytm zmian, a firmy zgodnie z tym rytmem wymagają coraz to nowocześniejszych rozwiązań. Naszą misją jest sprostać tym wymaganiom i nieprzerwanie pracować nad kolejnymi, innowacyjnymi rozwiązaniami – mówi Prezes Łęcki.

TAURUS OCHRONA znana jest z zaangażowania we współpracę z organizacjami branżowo – biznesowymi. Firma dzieli się wiedzą i doświadczeniami, a Prezes Zarządu TAURUS OCHRONA bierze aktywny udział w pracach wpływających na jakość i wyznaczanie standardów działania branży zabezpieczeń technicznych i ochrony, a także w pracach komisji standaryzacyjnych i grupach eksperckich. Może poszczycić się członkostwem w Polskiej Izbie Ochrony, w której pełni jednocześnie funkcję członka zarządu, a także jest jej Rzeczoznawcą. Firma jest też członkiem w Polskiej Izbie Systemów Alarmowych, Business Centre Club, BNI, Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu i Konfederacji Lewiatan, Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei.

Rok 2021 dla TAURUS OCHRONA jest wyjątkowy, gdyż firma świętuje Jubileusz 30-lecia działalności. – Dzisiaj jeszcze bardziej doceniam 30 lat historii, która doprowadziła nas w to miejsce. 30 lat budowania podstaw, rozwoju, szukania nowych rozwiązań zbierania doświadczeń i wyciągania z nich wniosków. Bez tych podstaw nie byłoby naszej dzisiejszej odwagi do wdrażania innowacji i mówienia o tym głośno. Te 30 lat to też ludzie, którzy nam zaufali i na co dzień pomagali i pomagają się doskonalić. Ludzie, którzy w pełni wykorzystują swoje talenty, kompetencje i dzielą się nimi po to by tworzyć lepszą jakość. To nasi pracownicy, którzy na każdym szczeblu codziennie udowadniają, że to w jaki sposób działamy ma sens – informuje nas Prezes Łęcki.

W ramach uroczystych obchodów Jubileuszu, 3 września b.r., w Toruniu, miała miejsce zorganizowana przez TAURUS OCHRONA – Konferencja pt. “Innowacje
w Bezpieczeństwie”. Podczas wydarzenia spotkali się klienci, partnerzy biznesowi, pracownicy i zaproszeni goście. Wydarzenie było swoistą platformą wymiany doświadczeń i wiedzy, ale także celebrowania Jubileuszu. – Być blisko biznesu i klientów to dla nas podstawa do szukania nowych rozwiązań, a dzielenie się wiedzą i aktywne wspieranie – to nasz obowiązek. W TAURUS OCHRONA stawiamy na pracę zespołową wśród profesjonalistów i praktyków – zapewnia nas Prezes Krzysztof Łęcki.

Podczas Konferencji debatowano m.in. o źródłach zmian w podejściu do bezpieczeństwa, elementach wiedzy niezbędnej do zapewnienia pełnej ochrony oraz roli nowoczesnej agencji ochrony. Poruszano tematy technologii w służbie ochrony – jej światowych trendach i technologiach smart w security i cyberbezpieczeństwie. Poruszono też kwestie dobrych praktyk w branży ochrony bazując na case study klientów Taurus Ochrona.

Firma w ramach obchodów Jubileuszu 30-lecia zrealizowano szereg aktywności firmowych angażujących jej klientów, partnerów biznesowych, pracowników oraz lokalną społeczność. Działania te nie należą do przypadkowych, ponieważ firma oprócz realizowania swych głównych celów biznesowych, działa w poszanowaniu etyki biznesowej, ekologii, a także społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Ideowość przekłada w realizację i wprowadzanie do organizacji konkretnych rozwiązań choćby w postaci Standardu „Zielonego Biura”, gdzie zwraca się uwagę na zużycie energii – klimatyzacja i oświetlenie sterowane są automatycznie. W poszanowaniu natury i drzew – wprowadzono elektroniczny obieg dokumentów, a do wydruków wykorzystywany jest papier ekologiczny.

Firma działa w oparciu o EKO BIZNES i stopniowo planuje wymianę floty samochodów na elektryczne. Miejsca prowadzenia działalności są również nieprzypadkowe. Przykładem jest Centrum Monitorowania Alarmów. Znajduje się ono w budynku,
w którym serwerownia powstała w technologii Green Data Center.

 – Wszystko to, co wydarzyło się na przestrzeni minionych lat, nie miałoby miejsca, gdyby nie ludzie tworzący firmę, a przede wszystkim nasi klienci. Korzystając z okazji mogę w tym miejscu zadeklarować Państwu, że TAURUS OCHRONA będzie nadal dbała o bezpieczeństwo zachowując najwyższe standardy, tak aby Państwa zaufanie i nasza współpraca trwały nieprzerwanie przez kolejne dekady – zapewnia Prezes Krzysztof Łęcki.

TAURUS OCHRONA innowacyjność ma w firmowym DNA. 30 lat działalności to 3 dekady zbierania doświadczeń, budowania silnych relacji z klientami i nieustannego szukania najlepszych rozwiązań na miarę czasów. To bez wątpienia dekady wartościowe i nagrodzone sukcesem – silną, rozpoznawalną marką oraz imponującym portfolio stale przybywających klientów.Mogę dziś z wielką dumą powiedzieć, że te 30 lat to solidne podstawy by odważnie patrzeć w przyszłość! – dodaje Prezes Krzysztof Łęcki.

 

POPULARNE WPISY

Gala Jubileuszowa Taurus Ochrona

Piknik Rodzinny Taurus Ochrona

Mobilne wieże monitorujące: innowacyjne rozwiązanie dla bezpieczeństwa