fbpx
Centrum Monitorowania Alarmów
+48 504 294 350
Lider innowacyjności w zakresie zapewniania bezpieczeństwa na rynku polskim
Centrum Monitorowania Alarmów +48 56 675 45 92

KOMPLEKSOWA OCHRONA PRZEZ 365 DNI W ROKU

vPatrol Tower to mobilna wieża do monitoringu wizyjnego, zapewniającą najwyższy poziom bezpieczeństwa. Ten elektroniczny system do monitoringu wizyjnego wyposażony jest m.in. we własne zasilanie, kamery IP, kamery termowizyjne, czujki PIR, tubę głośnikową. Wysoki maszt umożliwia zdalną obserwację rozległych obszarów. VPatrol Tower to idealne rozwiazanie wszędzie tam gdzie całodobowy monitoring odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa. Więcej szczegółów>

Nasza historia

Spółka Taurus Ochrona Group powstała w 2014, jednak jej początki sięgają 1991 roku, wówczas rozpoczęła działalność firma „Ochrona Mienia – Maria Łęcka”. Zaczynaliśmy jako mała rodzinna firma oferując głównie usługę ochrony fizycznej. Po 30 latach zatrudniamy ponad 1000 osób w całej Polsce i jesteśmy liderami w zakresie innowacji w branży bezpieczeństwa.

Od początku naszą główną ideą było podnoszenie jakości usług poprzez profesjonalizację i podnoszenie kompetencji pracowników ochrony. Rynek zmieniał się, co generowało nowe wyzwania w zapewnianiu bezpieczeństwa. Rozwiązanie przyszło wraz z postępem technologicznym. Pojawiły się innowacje techniczne, bez których nie sposób było podnosić skuteczność ochrony, a tym samym zapewniać wyższy poziom bezpieczeństwa klientów. Widząc tą zależność w  2000 roku Krzysztof Łęcki, ówczesny współwłaściciel firmy, wdrożył zmiany oparte o szeroko rozumiane innowacje zarówno techniczne jak i organizacyjne. Strategia zakładała rozszerzenie form ochrony o montaż systemów zabezpieczeń oraz usługi elektroniczne. Grupy Interwencyjne zaczęły realizować ochronę doraźną, co spowodowało spadek kosztów ochrony. Dzięki świadczeniu usług ochrony podczas imprez masowych, marka Taurus Ochrona stała się bardziej rozpoznawalna.

Rok 2009 okazał się przełomowy. W Polsce rozpoczęto realizację inwestycji w postaci budowy farm wiatrowych. Nie wszystkie firmy podejmowały się ochrony tych obiektów z uwagi na ich specyfikę. Jednak dla nas wyzwania to synonim innowacji, dlatego klienci, którzy nam zaufali, szybko dostrzegli potencjał w naszej firmie, zlecając kolejne kontrakty. 

Tym samym, nasze nowoczesne rozwiązania techniczne skutkowały tańszą i skuteczniejszą ochroną obiektów. 

Druga dekada lat 2000 to bardzo dynamiczny rozwój firmy. Nowe możliwości przy zastosowaniu analizy obrazu zmieniły oblicze branży ochrony. Klienci szukający alternatywy do ochrony fizycznej zaczęli z dużym sukcesem wdrażać naszą nową usługę vPatrol, która opiera się na innowacyjnych rozwiązań technologicznych wykorzystujących analizę obrazu w przestrzeni perymetrycznej.

Klienci, dla których bariera inwestycyjna była dotąd przeszkodą, znaleźli rozwiązanie w postaci finansowania systemów przez Taurus Ochrona.

Ostatnie lata pokazały, że nie ma ograniczeń w zastosowaniu nowoczesnych technologii. Wykorzystanie autonomicznych wież vPatrol Tower to obecnie szczyt techniki, gdzie zasilanie jest w pełni samodzielne tworząc swoisty system perpetum mobile.

Specjalizujemy się w zapewnianiu bezpieczeństwa i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań z zakresu m.in. systemów zabezpieczeń oraz nowoczesnych metod monitoringu. Dzięki temu, oferujemy naszym klientom maksymalną, całodobową ochronę, bez względu na panujące warunki pogodowe oraz infrastrukturę. Wewnątrz firmy tworzymy kolejne działy, które przygotowują kompleksowe oferty, dostosowane do specyfiki i potrzeb danych branż.

Znajdujemy się wśród niewielu firm wykorzystujących nowe technologie na najwyższym poziomie oraz wiodących prym w zakresie usług zabezpieczenia technicznego.

Posiadamy najnowocześniejsze Centrum Monitorowania Alarmów, znajdujące się w Data Center, gdzie nasze usługi oparte na technologii chmurowej są świadczone na poziomie bezpieczeństwa TIER III.

Stawiamy na uczciwy i sprawiedliwy biznes, dlatego posiadamy najwyższą w Polsce polisę ubezpieczeniową – 30 mln zł oraz aktywnie uczestniczymy w życiu społecznym poprzez udział w różnego rodzaju akcjach kulturalnych i sportowych.

Dodatkowo, poprzez aktywne członkostwo w najważniejszych organizacjach branżowych jak Polska Izba Ochrony oraz Polska Izba Systemów Alarmowych, organizacjach biznesowych jak BCC, BNI, Lewiatan, Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu oraz organizacjach skupiających profesjonalistów w danych branżach jak Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej i Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei dbamy o to, aby systematycznie podnosić jakość naszych usług oraz mieć realny wpływ na standardy bezpieczeństwa. Bierzemy udział w komisjach standaryzacyjnych oraz działając jako Rzeczoznawcy w zakresie ochrony osób i mienia oraz zarządzania bezpieczeństwem.

Wszystkie nasze działania przekładają się na postrzeganie marki Taurus Ochrona na rynku, a przyznane wyróżnienia stanowią potwierdzenie najwyższego poziomu zadowolenia oraz zaufania naszych Klientów.

 

formularz kontaktowy